Windykacja w Norwegii

Działania windykacyjne za granicą

Przedsiębiorcy coraz częściej rozwijają swoje firmy za granicą, licząc na szybszy rozwój oraz znacznie większe zarobki, a także podjęcie skutecznych działań konkurencyjnych. Wiążą się z tym jednak dodatkowe zagrożenia, które należy mieć na uwadze, zwłaszcza w przypadku prowadzenia małych i średnich przedsiębiorstw.

Odzyskiwanie należności z zagranicy jest znacznie trudniejsze, ponieważ wymaga więcej zaangażowania ze strony firmy windykacyjnej. Nie jest jednak niemożliwe. Z naszą pomocą Klienci odzyskują należności jeszcze na etapie przedsądowym, co zwiększa naszą skuteczność i sprawia, że ułatwiamy załatwianie formalności windykacyjnych.

Specyfika państwa norweskiego

Należy wiedzieć, że windykacja w Norwegii odbywa się na nieco innych zasadach. Państwo to nie włączyło się w pełni do struktur Unii Europejskiej, co znacznie zmienia cały proces postępowania. Nasze działania polegają obecnie na współpracy z władzami norweskimi, przy wyraźnym wskazywaniu na nakaz spłaty należności.

Ściąganie długów od zagranicznych parterów wymaga znacznie większego zaangażowania, a także doskonałej znajomości zawiłości prawnych i zasad obowiązujących za granicą, które diametralnie różnią się od polskich. Nasi specjaliści posiadają potrzebną wiedzę do tego, by załatwiać formalności na terenie Norwegii, negocjując optymalne warunki do spłaty zadłużenia, zgodne z oczekiwaniami obu stron.

W jaki sposób działamy?

Przed podjęciem zlecenia dokładnie zapoznajemy się ze sprawą, by następnie rozpocząć proces windykacji. Stawiamy przede wszystkim na skuteczność - w związku z tym do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie. Nasza praca polega na negocjacjach z norweskimi kontrahentami, odzyskiwaniu należności dzięki pomocy zagranicznych przedstawicieli, a także wsparciu podczas późniejszych procesów egzekucyjnych. Dokładnie monitorujemy przebieg spraw, na bieżąco informując Klientów o postępie prac.

Zachęcamy do zadawania pytań

W razie pytań oraz wątpliwości udzielamy wszelkich informacji dotyczących sposobów, w jakie pozyskujemy należności od zagranicznych kontrahentów.
 
 
Home »
Bezpieczeństwo »
Global Collection Service (Poland) Sp. z o.o.
02-954 Warszawa, Marconich 3, Polska
tel.: +48 (22) 6429364
NIP: 951-235-77-67, REGON: 146188000, KRS: 0000424898
e-mail: biuro@gcs-poland.com